Techniki dokładnego czyszczenia samochodu

Jak sama nazwa wskazuje, auto detailing zajmuje się szczegółami. Celem detailingu samochodowego jest przywrócenie pojazdu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, do stanu zbliżonego do nowego. Ponadto nacisk kładziony jest na pielęgnację i długotrwałą ochronę lakieru i wnętrza. Nie jest to zwyczajne odświeżenie auta w myjni samochodowej.

Czym jest detailing samochodowy?

Auto detailing to termin używany do opisania najdokładniejszej formy czyszczenia samochodu i naprawy, renowacji i wykończenia wszystkich powierzchni pojazdu. Ponadto, aby uzyskać ostateczny rezultat, detailing idzie jeszcze dalej i poprawia części, których nie obejmuje prosta konserwacja. Jest to operacja, która wymaga specjalistycznej wiedzy i trwa przez pewien czas, aby skoncentrować się na uzyskaniu jak najlepszego wykończenia i jego ochrony.

Ile czasu zajmuje profesjonalne czyszczenie samochodu?

W zależności od pojazdu i pakietu profesjonalne czyszczenie i modernizacja może zająć od jednego do kilku dni. Zwłaszcza w przypadku uszczelniania malarskiego, gdy nakłada się kilka warstw, potrzeba więcej czasu.

Detailing a czyszczenie samochodu — czym się różnią?

Klasyczne czyszczenie pojazdu to tylko szybki i powierzchowny sposób na odświeżenie auta. Czyszczone jest tylko nadwozie i wnętrze. Jest to szybkie i tanie i praktycznie. Każdy może to zrobić samodzielnie.

Dzięki detailingowi pojazd jest nie tylko czyszczony, ale także pielęgnowany. Do tego celu wykorzystywane są specjalne i wysokiej jakości środki czyszczące i pielęgnacyjne. Podczas zabiegu są dokładnie czyszczone wszystkie zakamarki, rogi i krawędzie.

Najbardziej oczywistą różnicą jest to, że można myśleć o detailingu jako o specjalistycznej korekcji powierzchni, która może obejmować lakierowanie, z możliwością odnawiania i wykańczania różnych elementów, takich jak błyszczące tworzywa sztuczne, szkło i tkaniny, wewnątrz i na zewnątrz. Osoby zajmujące się detailingiem muszą nie tylko opanować procesy czyszczenia, ale także opanować specjalne umiejętności, takie jak polerowanie maszynowe poprzez jedno- i wieloetapowe procesy korekcji na wielu różnych rodzajach farb.

Podobnie jak w przypadku doskonałego sprzątania, szczegółów można nauczyć się poprzez szkolenie i doświadczenie, ale opanowanie tych czysto wyspecjalizowanych procesów zajmuje znacznie więcej czasu.

Korzyści z detailingu

Wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto samochód zarówno w środku, jak i na zewnątrz jest wypielęgnowany i długotrwale chroniony.

Zabieg nie tylko przywraca pojazd do stanu idealnego, ale także zwiększa jego wartość.

Dlaczego detailing kosztuje więcej niż myjnia samochodowa?

Na cenę mają wpływ czas i użyte środki. Auto detailing to zupełnie inna usługa niż mycie samochodu w myjni. Nie można ich bezpośrednio porównać. W przypadku car detailingu wymagany czas i cena są znacznie wyższe w porównaniu do zwykłego czyszczenia pojazdu, ale warto. Zabieg zwiększa wartość pojazdu i przywraca go do stanu nowości.