Czy rolety okienne można tanio kupić w Warszawie

 

Coraz więcej osób rezygnuje z żaluzji czy zasłon na rzecz rolet. To nie dziwi, ponieważ doskonale chronią przed promieniami słonecznymi oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, ponadto są efektowne i nowoczesne. Jakie są rodzaje rolet i czym się kierować przy ich wyborze?

Rodzaje rolet okiennych

Od wielu lat popularnością cieszą się rolety dzień-noc. Mają one charakterystyczne pasy zaciemniające oraz przepuszczające światło, które są ułożone na przemian. Dzięki temu możliwe jest całkowite zasłonięcie okna, a także wpuszczenie do pomieszczenia rozproszonego światła.

Alternatywą mogą być rolety plisowane. Wyglądem przypominają one harmonijkę na żyłce. Są montowane bezpośrednio na ramie okna. Taka roleta może być zwijana ku górze, a także ku dołowi szyby. Ten model świetnie sprawdza się na oknach dachowych.

Popularnością cieszą się też rolety rzymskie. Można je montować na ścianie, suficie oraz na ramie okiennej. Ten rodzaj rolet jest złożony z poziomych pasów, co daje bardzo estetyczny efekt. Rzymskie rolety świetnie sprawdzą się zarówno w domach urządzonych tradycyjnie, jak również tych z nowoczesnymi akcentami.

Naturalnie rolety okienne różnią się cenami w zależności od wybranego rodzaju, jednak w Warszawie każdy z opisanych modeli można zamówić w korzystnej cenie.

Na co zwrócić uwagę

Wybierając rolety okienne warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważny jest między innymi stopień przepuszczalności światła. Do sypialni świetnie sprawdzą się rolety w pełni zaciemniające, będą one dobrym wyborem także w przypadku osób mieszkających na parterze. Osoby, które lubią przenikanie promieni słonecznych powinny zdecydować się na modele wykonane z tkanin transparentnych.

Istotny jest również kolor rolet okiennych. Dobrze, by ładnie korespondował z wystrojem całego wnętrza oraz odcieniem ścian. Ciemne kolory dobrze sprawdzą się przede wszystkim w sypialni, jaśniejsze rolety warto zamontować w kuchni, salonie czy pokoju dziecięcym.

Montaż rolet

Rolety okienne różnią się nie tylko tkaniną z jakiej zostały wykonane, ale również sposobem montażu. Najpopularniejszym jest mocowanie ich bezpośrednio na ramie okiennej, alternatywą może być montaż na ścianie lub suficie. Decydując się na ostatnie rozwiązanie warto dodatkowo zamontować prowadnice, dzięki którym konstrukcja będzie stabilniejsza, a rolety nie będą nieestetycznie odstawać od okna.

Montaż rolet okiennych nie jest skomplikowany i można go wykonać samodzielnie bez większych trudności. Warto jednak wiedzieć, że większość firm działających w Warszawie ma w swojej ofercie również montaż zamówionych towarów, można zatem zlecić go specjalistom.